Стаття 30 Закону України «Про охорону дитинства»

(Заборона участі дітей у воєнних діях і збройних конфліктах) визначає, що участь дітей у воєнних діях і збройних конфліктах, створення дитячих воєнізованих організацій та формувань, пропаганда серед дітей війни і насильства забороняються.

Щоденно під час збройних конфліктів гинуть та отримують/Files/images/kids.jpg поранення тисячі цивільних осіб. Більшу половину цих жертв, як не прикро, становлять діти. За даними Дитячого Фонду ООН за останнє десятиліття, в ході збройних конфліктів, загинуло 2 мільйони дітей, 6 мільйонів залишилися без домівок, 12 мільйонів отримали поранення чи залишились інвалідами, і щонайменше 300 тисяч дітей-солдат беруть участь у понад 30-ти конфліктах у різних куточках світу. Такі вражаючі цифри свідчать про те, що проблема захисту дітей і донині залишається неврегульованою повною мірою.

Які дії військових щодо дітей є протизаконними

Не можна залучати дітей до виконання інженерно-будівельних робіт для облаштування позицій, на блокпостах, ремонтних робіт на пунктах обслуговування техніки, для приготування, доставлення їжі до розташування військових підрозділів, допоміжних робіт у шпиталях, розвантаження боєприпасів, обладнання, харчів – за це передбачено покарання, згідно зі статтею 150 Кримінального кодексу України.

/Files/images/33333333.jpgЗаборонено застосувати фізичну силу, так само як і погрози цим, до дітей, яких підозрюють у стосунках із представниками військових формувань іншої сторони збройного конфлікту. Не можна вдаватися до таких, що принижують людську гідність, дій, жорстокого поводження з особами, яким за певними ознаками не виповнилося 18 років і яких захопили під час військових дій як полонених комбатантів; протизаконно утримувати полонених комбатантів, яким не виповнилося 18 років, так само як і підозрюваних у цьому, разом із дорослими комбатантами. Не можна залучати неповнолітніх осіб до будь-якої роботи під час тримання під вартою.

Спроба пригостити підлітка пігулками або "травкою", а також алкоголем для того, щоб останній легше сприймав ситуацію, пов'язану з військовими діями, також є порушенням.

Кiлькiсть переглядiв: 325

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Травень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031